Vízszolgáltatás

Kick-box: kiütéssel győzni

,,…előbb gondolkodom, azután cselekszem…”

– Ez nem egyszerűen sport, hanem életfilozófia. A gondolkodó ember sportja – mondja Harsányi Norbert, aki nemrégiben újabb kick-box trófeával gazdagodott. – Mióta ezzel foglalkozom megfontoltabb vagyok, előbb gondolkodom és azután cselekszem. Kerülöm a konfliktusokat.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vaján élő fiatalember gyermekkorában, 5-6 évesen kezdte a kick-boxot. Ez a hobbija, s két éve versenyez rendszeresen.

A vajai sportoló a Világkupán szerzett második díjjal

– A cél a győzelem, amit vagy pontozással, vagy kiütéssel érhetünk el. Az elmúlt két év alatt 80 százalékban kiütéssel győztem.
Nem adják olcsón a sikert, hiszen fáradhatatlanul kell edzeni.

Norbert a foglalkozások kedvéért Apagyra jár a Gönczi-Team Klubba. Gyakori vendég Nyíregyházán, ahol versenyzőkkel, élsportolókkal edz. Bizonyosan sok kortársa irigyli kidolgozott izmait, amiket a kemény edzéseknek köszönhet.

– Nagyon oda kell figyelni az ellenfélre és persze saját magunkra. Kemény, férfias küzdősport a kick-box, elmaradhatatlan eleme az ütés, a rúgás. Néha kisebb sérülések előfordulnak.

A sportoló az eltelt két év alatt számos sikert könyvelhetett el. A Magyar Bajnokságon magyar bajnok lett, ezért meghívták a hazai válogatottal Montenegróba az Európa Bajnokságra, ahol 3. helyen végzett nehézsúlyban. Idén tavasszal a Kempo Kupán Budapesten full contact (teljes erővel) kategóriában 2., light contact kategóriában 1. lett. Nyáron lazított egy kicsit, hogy kipihenje a májusi Világkupa verseny fáradalmait. A Nyíregyházán tartott megmérettetésen a 90 kilósok súlycsoportjában a 2. helyezést szerezte meg. Az idei világbajnokságot kihagyta. Szeptembertől kezdte újra az edzéseket. Most kisebb versenyek várnak rá, s ha eredményesen szerepel, akkor ott lehet a magyar K1-nagydíjért induló versenyen.

– Bár a nagydíj idei bajnokságára is meghívtak nem mentem el, mert nem tudtam felkészülni. A jövő nyárit azonban nem szeretném kihagyni.

A hétköznapokban úgy él, mint a többi fiatal. Családi vállalkozásban dolgozik az édesapjával. Gyümölcsösük van, almával, meggyel foglalkoznak. Az idén nem volt jó a minőség, léalmának adták el a termést.

Az ünnepek után, januárban kezdi meg ismét az edzéseket. A 90 kilogrammosok súlycsoportjában szeretne indulni, mert nehézsúlyban 120-130 kilós ellenfelekkel áll szemben. Ha fogyókúráznia kell elmarad a vacsora. Már tanítványa is van. Egy profi pesti boxoló, Hidvégi György edzésein segédkezik.