English version
Adózás, helyi adók

Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Információ

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közhivatalok

Közlekedés

Közműépítés

Kulturális programok

Labdarúgás

MIÉP

MSZP

Oktatás

Pályázatok

Pénzügyek

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

Szakrendelések

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tűzijáték

Ünnepségek

Vízszolgáltatás


Pályázat a Népművészet Ifjú Mestere cím elnyerésére

A hagyományápolás, a népi kultúra megőrzése a fiatal nemzedéknek is feladata. Ennek ösztönzésére írja ki évről évre pályázatát a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma a ,,Népművészet Ifjú Mestere" cím elnyerésére. Az elismeréseket az augusztus 20-ai ünnepségek során nyújtják majd át az arra érdemes fiataloknak.


Ebben az évben két kategóriában pályázhatnak az érdeklődők.


 

A tojásfestés hagyományos népi művészet, amit helyenként még ma is gyakorolnak a lányok és asszonyok húsvét előtt

(a kép illusztráció)

 

 

Az előadóművészeten belül  hangszeres népzene;  népdal; néptánc; és népmese, a tárgyi alkotóművészet keretében fazekas; faragó (kéreg, szaru, csont, fa, bútor); gyermekjátékkészítő; kovács; népi bútorműves; népi ékszer – készítő (fém, gyöngy, lószőr); szűcs, bőrműves; rézöntő; szalma-, gyékény-, csuhé- és vesszőfonó; tojásfestő; textilhímző, -szövő (gyapjú, vászon), nemez-, viselet-, paszománykészítő, csipkeverő, kékfestő; népművészeti forma- és motívumkincset hordozó nagyméretű tárgyak, köztéri tárgyegyüttesek (játszótéri, illetve beltéri plasztikák, építészeti megoldások) tervezője és kivitelezője; a népi hangszerkészítés formai és funkcionális követelményeinek megfelelő hangszerek, hangkeltő eszközök készítője címmel várják a jelentkezéseket.  


A részvétel alapfeltétele a 15 és 35 év közötti életkor, az írásban benyújtott szakmai önéletrajz és legalább 10 oldal terjedelmű dolgozat. Az önéletrajz tartalmazza a pályázó eddigi szakmai - művészeti tevékenységének összefoglalását. (Indíttatása, mesterei, jelenlegi tevékenysége; eddigi szakmai eredményei, jövőbeni tervei, célkitűzései.)  A dolgozattal a pályázók elméleti ismereteikről adnak számot.


A cím elnyezésének feltétele a gyakorlati megmérettetés. Az előadóművészeti kategórián belül színpadon kell bizonyítaniuk tehetségüket a pályázóknak, míg a tárgyi alkotóművészet kategóriában mindenkinek saját alkotásaival kell bemutatkozni. A pályázatokat beérkezési határideje május 5-e.  Cím: Hagyományok Háza Népművészeti Módszertani Műhelye 1011 Budapest, Corvin tér 8. Mellékelni kell továbbá egy, a pályázó adatait tartalmazó pályázati adatlapot is (amely letölthető formátumban megtalálható a www.hagyomanyokhaza.hu honlapon).


A pályázatokról a Hagyományok Háza Népművészeti Módszertani Műhelyének munkatársainál lehet érdeklődni a 212-28-83–as (népzene, néptánc, népmese), illetve a 201-44-92-es (kézművesség) budapesti telefonszámon, munkanapokon délelőtt 9 és délután 16 óra között. A részleteit ki-ki megtalálja a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma honlapján.

 

Publikálta
null
Alapítványok
Helyilap
Intézmények
Kistérségek
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Új Magyarország Fejlesztési Terv - ÚMFT
Választókerület(ek)