English version
Adózás, helyi adók

Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Információ

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közhivatalok

Közlekedés

Közműépítés

Kulturális programok

Labdarúgás

MIÉP

MSZP

Oktatás

Pályázatok

Pénzügyek

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

Szakrendelések

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tűzijáték

Ünnepségek

Vízszolgáltatás


A félszárnyú madár röpte

Sötét Szabolcs. A bélyeg úgy ragadt rá az ország legkeletibb megyéjére, mint egy skarlát betű. Kifejezi az elmaradottságot, az igénytelenséget, a tudatlanságot  ami már régen nem igaz, ha igaz is volt egyáltalán. A múlt arról beszél, hogy könnyebb címkézni, mint segíteni és felemelni.


 

Nyírbátor Minorita templom,  Krucsay oltár

 

 

Nehéz lenne csokorba kötni, milyen sokan, köztük számos felelős ember nézett nagyot mikor először lépte át a megye határát, s látta a fejlődés szembeötlő jeleit. Az itt élők számára már-már közhely, hogy különleges értékeket birtokol ez a megye: pompás természeti kincseivel, gazdag múltjával, melynek tárgyiasult örökségét nagy megbecsüléssel óvják. Ám  mindenekelőtt akarásával és erőfeszítéseivel azért, hogy soha többé ne legyen utolsó a sorban, hanem egy legyen az egyenlők között.


A vidék törekvése azonban segítség nélkül olyan, mint egy félszárnyú madár röpte. Hogyan is emelkedhetne olyan magasba, mint ahol az emberek e szűk kis haza korlátai között könnyebben élnek, több lehetőség közül választhatnak. Vajon van-e, lesz-e mód arra, hogy lassan eltűnjön a szakadék ami a főváros és a vidék között tátong?


Talán igen.


Az első lépéseket Budapest II. kerülete tette meg, amely szolidáris városrészként hosszútávú együttműködésre lépett a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei tiszavasvári és nyírbátori kistérséggel. A példaértékű program – melynek működtetője a bírósági bejegyzés alatt álló Andrássy Program Alapítvány – célja a szociális és kulturális párbeszéd kialakítása. Ez nem csak az önkormányzatokat érinti, hanem tevőleges részesei lesznek a civil szervezetek, az intézmények és mindazok, akikért a program született: a lakosság.


Mint dr. Veres János pénzügyminiszter fogalmazott, a felelősség kettős:
,, …nem fogadhatjuk el, hogy Magyarországon, 2006-ban egy gyermek jövőbeni esélyeit, vagy az ország bármely pontján élő honfitársunk szociális helyzetét, és akár egészségét születésének helye határozza meg. Ugyanakkor felelős állampolgárokként nem várhatjuk el, hogy minden problémát kizárólag az állam orvosoljon. Összefogással, saját erőinkre támaszkodva is tennünk kell Magyarország és az itt élők előrejutásáért, sikeréért.


Az országban elsőként jött létre együttműködés egy fővárosi kerület és két vidéki kistérség között  II. kerület és a tiszavasvári, s a nyírbátori kistérség partnerségével. Létrehívói bíznak abban, hogy kezdeményezésük hamarosan követőkre talál ,,az összetartó és sikeres Magyarországért”.

Publikálta
null
Alapítványok
Helyilap
Intézmények
Kistérségek
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Új Magyarország Fejlesztési Terv - ÚMFT
Választókerület(ek)