English version
Adózás, helyi adók

Balaton

Befektetés

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Események

EU információk

Falusi turizmus desztináció menedzsmenttel

Felhívás

Fiatalok

Fidesz

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Humán

Idegenforgalmi információ

Információ

Ingatlan

Ingatlanforgalmazás

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Intézményfenntartás

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Költségvetés

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Kulturális programok

Labdarúgás

MDF

MSZP

Műsorok

Műszaki Tudományok

Nemzetiségi ügyek

Oktatás

Olimpia

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szerencsejáték

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudományos hírek

Tudósítás

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vagyongazdálkodás

Vagyonkezelés

Vagyonvédelem

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás


Regionális gazdasági évnyitó

A zalaegerszegi Arany Bárány Hotel télikertje adott otthont az idei nyugat-dunántúli gazdasági évnyitónak. Az eseményen a régió gazdasági kamaráinak küldöttségei, gazdasági szakemberek vettek részt, s átadták a 2006-os minőségi díjakat is.

 

Idén a Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara volt a házigazdája a Nyugat-dunántúli Régió Kereskedelmi és Iparkamaráinak (Győr-Moson-Sopron Vas és Zala megyére terjed ki) 2007-es gazdasági évnyitójának. Az eseménynek a zalaegerszegi Arany Bárány Hotel télikertje adott otthont. Mazzag Ferenc, a zalai kamara elnöke megnyitó beszédében röviden utalt a regionális gazdasági szerveződés lényegére, szerepére. Felvázolta a régió gazdasági erejét, eredményeit, több esetben is megemlítve, hogy a nyugat-dunántúli térség a második legeredményesebb az ország régiói között. Azt is elmondta, hogy szerkezetváltás előtt áll a régió gazdasága, főként a közlekedési feltételek javításában vannak még tennivalók. A kamarai szerepkör fokozása is előtérbe kell, hogy kerüljön.


Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke rendkívül jól felépített, tartalmas előadást tartott a megjelenteknek, még akkor is, ha a kissé késve érkezett Burány Sándor államtitkárnak láthatólag néhányszor szótlan nemtetszését váltotta ki. Hol tartunk, merre tovább magyar gazdaság? – tette fel a költői kérdést a kamarai szakember. Mint mondta, ma már a kormány egyetért a gazdasági állapotok megítélésében a kamarai állásponttal. A jövő megítélése szempontjából azonban eltérő a két nézet.

A magyar gazdaság lényegében kettősnek mondható. Ellentmondásos a gazdaságpolitika. Rossz hatású gazdaságfejlesztési intézményrendszer működik. Most fizetjük meg az elmúlt évek pazarlásának az árát. „Félkész” rendszerváltás volt – állapította meg vetített képes előadásában Parragh László – hozzátéve, hogy hiányzik a versenyképes adórendszer. Beszélt az egyensúlytalanság okairól, s kijelentette, hogy nincs KONVERGENCIA! Azt állandóan hangoztatjuk, hogy 7-8 milliárd EU forrás érkezik az országba a következő hét évben, de ennek meg is fizethetjük az árát. Mi lesz Magyarország jövőképével? – kérdezett rá, majd hangsúlyozta, hogy további párbeszédre van szüksége a kormánynak a kamarával.


Burány Sándor államtitkár inkább panelekben beszélt. Érintette a fejlesztési lehetőségeket, azt, hogy az EU-s pénzeket a lehető legjobban kell lehívni. Ehhez jól kell pályázni. Gazdasági fejlesztésre 674 milliárd forintot terveznek a következő hét évben. Február első napjaiban már kiírják az első Európai Uniós pályázatokat, ezek a beruházásokat, munkahelyteremtéseket érintik. A 674 milliárdot a regionális operatív programokon kívül kívánják elkölteni. A két típusú vállalkozási támogatás: 1. a turizmus fejlesztése, 2. az üzleti környezet erősítése. A 674 milliárd a következő célokra használható majd fel:

-         Kutatás-fejlesztés, innováció (227 milliárd)

-         Beruházások támogatása és a hátrányos a hátrányos helyzetű térségek munkahelyteremtése (csaknem 200 milliárd)

-         Üzleti környezet megteremtése, fejlesztése (csaknem 80 milliárd)

-         Hitelkonstrukciók, mint új lehetőségek a vállalkozásoknak (mikrohitel, hitelgarancia, tőkejuttatás)

Az előbbi három vissza nem térítendő támogatás, a negyedik pedig visszatérítendő.


Wagner Józsefnek, a Vasivíz Zrt. vezérigazgatójának a minőségről tartott előadása, majd Csiszár Istvánnak a minősítésekről, pályázatokról szóló tájékoztatója után átadták a Nyugat-dunántúli Regionális Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége 2006-os minőségi díjait a Nordland C Víz és Uszodatechnika Kft-nek, a baMed ag. Magyarországi Fióktelepe és MAM Hungaria Kft-nek, a Délzalai Víz- és Csatornamű Zrt-nek. Emléklapot kapott a RPC Tedeco-Gizeh Kft., és az Elektro Őr 2000 Kft. A Zala megyei minőségi díjat Mazzag Ferenc adta át a CREATON Hungary Kft. képviselőjének, míg a Vas megyei minőségi díjat Kovács Vince, a vasi kamara elnöke nyújtotta át a Hangentaler Hungária Kft. képviselőjének. 

 

 
Publikálta
null
Helyilap
Kistérségek
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Tudósító
Választókerület(ek)
Vállalkozások