English version
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Belföld

Bemutatjuk

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Érdekességek

Események

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Honvédség

Humán

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Intézményfenntartás

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

KDNP

Képviselők hírei

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

Magyar foci

Moziműsor

MSZP

Műsorok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Olimpia

Önkormányzati választás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szerencsejáték

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Történelem

Tudomány

Tudományos hírek

Tudósítás

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények


Gondos szülők a magyarok-felmérés a magyarok óvodaválasztási szokásairól

A magyar szülők több mint 50 százaléka tartja fontosnak, hogy gyermeke óvodájában megfelelő szintű legyen az eszköz felszereltség. - derült ki az Origo és a Tchibo közös online felméréséből, amely közel 2000 fő bevonásával készült.  A kutatás rámutatott arra is, hogy szülők több mint 60 százaléka keresi fel személyesen az óvodákat beíratás előtt annak érdekében, hogy meggyőződjön a tárgyi és a személyi feltételekről.

 

Ma Magyarországon közel fél millió óvodás gyermek él. A testi-lelki és szellemi érettség alapkritériuma az iskolaérettségnek. A készség- illetve képességfejlesztés szempontjából óriási súlya van azoknak a fejlesztőeszközöknek, amelyeket sok óvoda Magyarországon nélkülözni kényszerül magas ára miatt.

2009 októberében közel 500 férfi és 1500 nő bevonásával készült egy felmérés, melyből kiderült, hogy a szülők több mint 60 százalékát nagymértékben befolyásolja az óvodaválasztásnál, hogy a gyermeke milyen minőségű és mennyire korszerű játékkal játszik majd az óvodában.

Véleményük szerint, a testi-lelki és szellemi kihívások egy –egy játékban rejtőznek meg. A játék, mint a problémamegoldás gyakorlásának színtere, nagymértékben elősegíti gyermekük fejlődését. A szülők több mint 70 százaléka fontosnak tartja, hogy ismerje azokat a játékokat, amelyekkel gyermeke napközben elfoglalja magát. Előzetesen bejárnak az óvodába és tájékozódnak, hogy van-e elég játék, hogy a játékok korszerűek-e, megfelelnek-e a biztonsági követelményeknek. Az anyák nagy része természetesnek tartja, hogy ma már válogathat az óvodák között és, hogy azt az óvodát válasszák, amelyben a leginkább biztosítottnak látszik , hogy a gyermeküket fel tudják készíteni az iskolai életre.

A felmérés rámutatott arra a problémára is, hogy a szülők kevesebb, mint 15 százaléka nem tudja, mi történik az óvodában és rálátása sincs az óvodai életre. Emellett pozitívumként szolgál, hogy a válaszadók 1 százaléka támaszkodik kizárólag az óvónők tájékoztatására.

Az óvodában a gyermek legfőbb tevékenysége a játék, melynek során sokféle képessége fejlődik. A gyermek fejlődése szempontjából elsődleges fontosságú, hogy megfelelő fejlesztő eszközök álljanak mind az óvónők, mind a gyermekek rendelkezésére.

Az óvodaválasztás előtt álló kismamák több mint 90 százaléka ismeri és tudja, hogy mit jelent az óvodai képesség- és készségfejlesztés. A szülők fontosnak tartják, hogy már az óvodában megkezdjék a gondolkodás, a figyelem és az emlékezőképesség fejlesztését, valamint a gyermek kreativitáskészségének fejlesztését, amely megfelelő játékokkal nagyon jól fejleszthető.

A kutatás során válaszadók több mint fele tartotta fontosnak az óvónők játékválasztásra vonatkozó javaslatait és kérné ki tanácsát a játékválasztással kapcsolatban. Ezt az adatot az is megerősíti, hogy a kutatásban résztvevő szülők  több, mint 95 százaléka szerint nem elegendő állami támogatásban részesülnek az óvodák emiatt még inkább szükség lenne arra, hogy vállalatok is segítsenek erejükhöz mérten. A szülők nagy része úgy gondolja, hogy ezek a támogatások óriási segítséget jelentenek egy vállalat részéről a jövő generációi számára.

Sok helyen anyagi megfontolásokból a minőségi eszközök megvásárlására nincs lehetőség, viszont a kutatásból kiderült a szülők több mint 40 százaléka váltana csupán az eszközök korszerűtlensége miatt óvodát.

A Tchibo az óvodák problémáját felismerve indította el szeptemberben az „Együtt az óvodákért!” kampányát. A www.egyuttazovodakert.hu oldalon az érdeklődők olvashatnak óvodaválasztásról, gyereknevelésről és megtalálják az összes óvodát, amelyre szavazhatnak a kampány során.

,,Az óvodák 6 x 600 000 Ft-os támogatásával a Tchibo szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy a rászoruló óvodák pedagógiai munkájukat színvonalasabban és jobb körülmények között végezhessék. A felmérésből kiderült, hogy a szülők döntésénél kiemelt kritériumként szerepelt az óvoda felszereltsége. A vállalatok sokszor figyelmen kívül hagyják a társadalom azon szegmenseit, amelyek a jövő generációjába történő befektetést teszik lehetővé. A Tchibo arra törekszik, hogy az óvodák támogatásával a szülők biztosítottnak érezzék a gyermekük fejlődését már egész kicsi kortól kezdve”- nyilatkozta Szijjártó Ágnes a Tchibo munkatársa.

Hírforrás és logo: Hill and Knowlton

Publikálta
null