English version
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Belföld

Bemutatjuk

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Érdekességek

Események

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Honvédség

Humán

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Intézményfenntartás

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

KDNP

Képviselők hírei

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

Magyar foci

Moziműsor

MSZP

Műsorok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Olimpia

Önkormányzati választás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szerencsejáték

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Történelem

Tudomány

Tudományos hírek

Tudósítás

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények


„Segíts okosan!” 1 Ft-tal 2010-ben is-A mentők munkáját támogató országos program folytatódik
Budapest, 2010. január 14. – Magyarországon a halálesetek több mint felét szív- és érrendszeri betegségek okozzák, mely az európai átlag két és félszerese. Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) munkatársai évente kétezer alkalommal végeznek újraélesztést, és a kórházakban mintegy tízezer ember részesül sürgősségi szívkatéteres életmentő kezelésben. A keringés leállásakor az első 4-5 perc a legkritikusabb. Szakszerű elsősegélynyújtással a túlélési esély nulláról akár 50-60 százalékra is növekedhet.
 

2010-ben is folytatódik az Unilever Magyarország Kft. által tavaly indított „Gazdálkodj és segíts okosan” program, immáron „Segíts okosan!” néven, amelynek legfőbb célja az életmentés segítése, a mentők munkájának támogatása. A nagyszabású program célja többek között az, hogy valamennyi hazai mentőkocsit ellássa korszerű defibrillátor készülékekkel, amelyek alkalmasak arra, hogy orvos jelenléte nélkül, a mentőápolók használatában azonnali segítséget nyújtsanak a betegnek. Ezen kívül ismét elindul a mentőállomások versenye, illetve egy 60 állomásból álló országos roadshow is, amely a lakosság életmentéssel kapcsolatos ismereteinek bővítésére törekszik.

 

Az Unilever Magyarország Kft. 2009 januárjában, hagyományteremtő szándékkal indította útjára az Országos Mentőszolgálat munkáját támogató, valamint a lakosság ismereteit bővítő kezdeményezését „Gazdálkodj és segíts okosan” néven, amelyet idén is meghirdet „Segíts okosan!” címmel. A tavalyi kampány nagy népszerűségnek örvendett: a tudatos vásárlók lelkesedését és a téma iránti elkötelezettségét mutatja, hogy több mint 56 millió forint gyűlt össze a promócióban résztvevő termékek eladási árából elkülönített 1 Ft-okból. Ebből az összegből az OMSZ összesen 100 defibrillátort vásárolhatott a mentőautóik korszerű felszereléséhez, valamint a Mentőállomások versenyében a legtöbb szavazatot gyűjtő 13 mentőállomás, egyenként negyedmillió forint támogatást kapott az Unilever Magyarország Kft. jóvoltából.

 

Az idei „Segíts okosan!” országos program 2010. január 28-án indul és 2010. március 17-én zárul. A vásárlók az Unilever Magyarország Kft. által forgalmazott, az akcióban résztvevő 17 márkatermék megvásárlásával ismét hozzájárulhatnak a „Segíts okosan!” kezdeményezés jótékony céljainak megvalósulásához, azaz további defibrillátor-készülékek megvételéhez, hiszen a vásárlásokkal nem csupán a megszokott minőséget választják, hanem az Országos Mentőszolgálat munkáját is segítik.

 

„A megfelelő eszközzel végzett, korai defibrilláció jelentős mértékben növelheti a túlélés esélyét. Az Országos Mentőszolgálat az adomány összegét országszerte ilyen készülékek megvásárlására fogja fordítani. Minden egyes megmentett élet közös ügyünk, ezért is fontos, hogy minél többen részt vegyünk benne” – mondta Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs és PR vezetője.

 

A Mentőállomások versenye is folytatódik az idei évben. 2010. február 1. és 28. között bárki szavazhat az általa legszimpatikusabbnak tartott állomásra, a www.segitsokosan.hu weboldalon „Az én mentőállomásom” menüpontra kattintva, vagy sms-ben a nem emeltdíjas +36-20/552-4557 telefonszámon. A határidő zárását követően a nyolc, csoportonként legtöbb szavazatot összegyűjtő mentőállomás részesül a vállalat által erre a célra elkülönített, egyenként negyed millió forintos különdíjból, melyet az állomás fejlesztésére, korszerűsítésre fordíthat.

 

A „Segíts okosan!” program roadshow-ja 2010. január 29-én indul és március 14-ig összesen 60 állomásra látogat el országszerte. A roadshow célja, hogy minél szélesebb körben és egyúttal testközelből hívja fel a lakosság figyelmét a gyors és szakszerű segítségnyújtás fontosságára. Öt kiemelt helyszínen, a Tesco hipermarketekben Budapesten, Budaörsön, Debrecenben, Szegeden és Székesfehérváron egésznapos programokkal, életmentő bemutatókkal, életmentéssel kapcsolatos tanácsadással, OMSZ kiállítással, és garantált ajándékokkal várják az érdeklődőket a szervezők.

 

A „Segíts okosan!” program további részletei, illetve az akcióban meghirdetett termékek és az árusítóhelyek listája, valamint a mentőállomások versenye és a roadshow időpontjai és helyszínei a www.segitsokosan.hu weboldalon 2010. január 28-tól, a program indulásától megtalálhatóak.


ORSZÁGOS MENTŐSZOLGÁLAT

 

Az Országos Mentőszolgálat 1948. május 10-én alakult meg. Fő feladata az életmentés az ország egész területén.

Szervezeti elődei a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, valamint a Városok és Vármegyék Önkéntes Mentő Egyesülete voltak, melyek nyomdokain haladva az OMSZ országosan egységes rendszert alakított ki, megteremtve a működtetés szervezési, oktatási és elméleti hátterét.

A betegellátás színvonalának fejlődése világviszonylatban is büszkeségre okot adó újításokon, módszereken, elveken és eljárásokon keresztül valósult meg. Ilyen újdonság volt többek között az 1954-ben rendszerbe álló Rohamkocsi, az 1956-ban megalakuló Mentőkórház, az 1958-ban meginduló szervezett légi mentés, 1963-ban az első sikeres helyszíni újraélesztés, 1972-ben az első helyszíni pacemaker-kezelés. Az ország 228 mentőállomásán ma 7400 mentődolgozó tevékenykedik. Az elmúlt évben az OMSZ közel 1 millió feladatot hajtott végre, a mentőgépkocsik ezalatt 30 millió kilométert futottak.

A mentők jele az úgynevezett Konstantin-kereszt, az élet csillaga, amely a mentés hat alapvető követelményét szimbolizálja: felismerés, segélykérés, elsősegély, mentőellátás, szállítás alatti kontroll, definitív ellátás. A keresztben elhelyezkedő kígyós bot (Aesculap pálca) az orvoslás-gyógyítás eszméjét fejezi ki.

További információ: www.mentok.hu

 

Hírforrás és fotó: Kovács Margit consultant- Hill and Knowlton Hungary Ltd.

Publikálta
null